Rørdrejningssvejsepositioneringsenhed med motorservo
Positioneringsenhedens dimensioner

Beskrivelse
- Denne rørsvejsepositioneringsenhed bruges til forskellige anvendelser, lige fra rørspoling til positionering af meget lange dele såsom chassiskomponenter eller gadelygtepæle.
- Svejsepositioneringsinstrumenter øger produktiviteten betydeligt ved svejsning af rør, aksler, hjul, albuer og andre fittings.
- Svejsepladens størrelse og aksens nyttelast kan tilpasses, borepatroner og støttehjul er tilgængelige.

- Kan tilpasses andre robotmærker som – Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderne skal tilbyde en motortegning, hvorefter installationshullet er baseret på motortegningen)
- PLC-skab er valgfrit.
Positioneringsdiameter
| Model | JHY4010T-050 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklasse | F |
| Arbejdsbord | Diameter 500 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤100 kg / ≤300 kg / ≤500 kg (kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Anvendelse
Bildele, cykeldele, bildele, stålmøbler, ny energi, stålkonstruktion, entreprenørmaskiner, fitnessudstyr osv.
Pakke: Trækasser
Leveringstid: 40 dage efter forudbetaling modtaget
Ofte stillede spørgsmål
1.Q: Hvordan vælger du dine svejsepsitionere?
A: Fortæl os venligst vægten og dimensionerne på dit emne, og vis os billeder af dets svejseposition, så vil vi anbefale dig den passende svejsepositioner.
2. Q: Kan jeg bruge jeres positioner til min Fanuc/Abb/Kuka/Yaskawa robot?
A: Ja. Men motoren skal tilbydes og installeres af dig selv.
3.Q: Accepterer du tilpassede ordrer?
A: Ja, vi kunne designe positioneren med forskellig nyttelast og arbejdsbordstørrelse.







