2-akset servopositioneringsenhed til tung nyttelast
Positioneringsenhedens dimensioner

Beskrivelse
- Hvordan bevæger denne 2-aksede L-positioneringsenhed sig?
1 akse kan rotere 360° vandret, den anden akse kan drejes 360° til venstre og højre
Svejsepositioner er normalt sammensat af en drejemekanisme og en vendemekanisme på arbejdsbordet, som lader det emne, der er fastgjort på arbejdsbordet, indstille sig i den ønskede svejse- eller monteringsvinkel ved at løfte, vende og dreje arbejdsbordet.
- Hvordan fungerer positioneringsenheden?
Svejsepositioneringsapparatserien er af typen med sidetip, hoved- og halerotation, hoved- og haleløfterotation, hoved- og halehældning og dobbeltrotation osv.
Den kan matches med svejsemanipulator for at formes til en automatisk specialsvejsemaskine, og den kan også matches med robotudstyr og robotter for at realisere svejseautomatisering. Vi kan også lave tilpassede svejsepositioneringsregulatorer i henhold til kundernes forskellige emne- og teknologiske krav.
Positioneringsdiameter
| Model | JHY4030L-080 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklasse | F |
| Pladespiller | Diameter 800 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Anvendelse
Bildele, cykeldele, bildele, stålmøbler, ny energi, stålkonstruktion, entreprenørmaskiner, fitnessudstyr osv.
Hovedprodukter fra vores svejsepositioneringsenhed
1-akset hoved-hale roterende svejsepositioner
1-akset vertikal roterende svejsepositioner til hovedstamme
1-akset vandret roterende svejsepositioner
2-akset P-type svejsepositioner
2-akset U-type svejsepositioner
2-akset L-type svejsepositioner
3-akset horisontal svejsepositioneringsenhed
3-akset op-ned flip svejsepositioner
Pakke: Trækasser
Leveringstid: 40 dage efter forudbetaling modtaget
Ofte stillede spørgsmål
1.Q: Kan jeres positioner fungere med min Fanuc-robot?
A: Ja
2. Kan din positioner bevæge sig synkront med min ABB-robot?
A: Ja, installer bare den samme motormærke som din robot på positoneren.
3.Q: Hvordan styres positioneren?
A: Når du bruger en JHY-robot, kan den styres af vores robotstyringssystem. Når du bruger en robot af et andet mærke, kan vi udstyre positioneringsenheden med et PLC-skab, så den kan arbejde sammen med din robot.






