Højeffektiv 3-akset roterende svejsepositioner
Positioneringsenhedens dimensioner

Beskrivelse
● Denne 3-aksede positioner består af en rotationsenhed til arbejdsbord, en vandret rotationsenhed til rammen og et elektrisk styresystem.
● 2 arbejdsborde på én positioner, arbejdsområdet kan kun pålæsses og aflæsses på den ene side, hvilket forbedrer arbejdseffektiviteten betydeligt og reducerer pladsen.
● Positioneringsregulatorens bevægelse kan hurtigt styres med start- og stopknappen.
● Kan tilpasses andre robotmærker som Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderne skal tilbyde en motortegning, hvorefter installationshullet er baseret på motortegningen)
PLC-skabe er valgfrie.
Positioneringsdiameter
| Model | JHY4030S-180 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklasse | F |
| Arbejdsbord | 1800 * 800 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 1600 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Hovedprodukter fra vores svejsepositioneringsenhed
1-akset hoved-hale roterende svejsepositioner
1-akset vertikal roterende svejsepositioner til hovedstamme
1-akset vandret roterende svejsepositioner
2-akset P-type svejsepositioner
2-akset U-type svejsepositioner
2-akset L-type svejsepositioner
2-akset løftende L-type svejsepositioner
3-akset horisontal svejsepositioneringsenhed
3-akset op-ned flip svejsepositioner
2-akset justerbar hoved- og halesvejsepositioner
Pakke: Trækasser
Leveringstid: 40 dage efter forudbetaling modtaget
Ofte stillede spørgsmål
Q: Er vi en handelsvirksomhed eller en producent?
A: Vi er en producent med mere end 10 års erfaring.
Q: Har I jeres egen svejserobot?
A: Ja. Vi er også producent af svejserobotter.
Q: Kan positioneringsenheden placeres på kundens logo?
A: Ja, vi kan sætte dit eget logo på det.
Q: Hvordan kan I garantere produktkvaliteten?
A: Vi har et strengt kvalitetskontrolsystem i produktionsprocessen, og vi byder kunder velkommen til at besøge os for at kontrollere produktkvaliteten før levering.
Q: Hvor lang er garantiperioden?
A: Et år.






