Højpræcisionssvejsepositioner med motorservo
Positioneringsenhedens dimensioner

Beskrivelse
2-AKSET SERVOPOSITIONER
- Positioneringsenheder til svejserobotsystemer
- 1 akse kan roteres vandret, og den anden akse kan vippes op og ned til svejsning i flere vinkler af komplekse emner
- Positioneringsenheden bruger den samme drivenhed som robotten og fås med høj hastighed, høj præcision og høj nyttelast
- Giver højere svejsekvalitet
- En kompakt karosseri med forbedret tilladt moment, inerti og lasteevne kan realiseres
Kan tilpasses andre robotmærker som Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderne skal tilbyde en motortegning, hvorefter installationshullet er baseret på motortegningen)
PLC-skabe er valgfrie.
Positioneringsdiameter
| Model | JHY4030P-080 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklasse | F |
| Arbejdsbord | Diameter 800 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤300 kg / ≤500 kg (>500 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Pakke: Trækasser
Leveringstid: 40 dage efter forudbetaling modtaget
Ofte stillede spørgsmål
1. Q: Kan jeg bruge jeres positioner til min Fanuc/Abb/Kuka/Yaskawa robot?
A: Ja. Men motoren skal tilbydes og installeres af dig selv.
2.Q: Kan din position bevæge sig synkront med din robot?
A: Ja.






