Højpræcis RV-reducer-svejsepositioneringsenhed

Beskrivelse
● Svejsepositioneringsenheden består af en arbejdsbordsrotationsenhed, en væltningsenhed og et elektrisk styresystem.
● Positioneringsregulatorens bevægelse kan hurtigt styres med start- og stopknappen.
● Udvidelsesfunktion af liftstyring med andet udstyr.
● med fordele ved kompakt volumen, godt udseende, let vægt og nem betjening.
● Specialdesign i henhold til kundens emne og svejseprocedure er tilgængeligt efter anmodning
Positioneringsenhedens drejebord kan være rund eller i formen ovenfor.
Svejsedrejebordets størrelse og aksens nyttelast kan tilpasses.
● Kan tilpasses andre robotmærker som Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderne skal tilbyde en motortegning, hvorefter installationshullet er baseret på motortegningen)
PLC-skabe er valgfrie.
Positioneringsdiameter
| Model | JHY4030U-120 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklasse | F |
| Arbejdsbord | 1200 * 650 mm / diameter 1200 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Hovedprodukter fra vores svejsepositioneringsenhed
1-akset hoved-hale roterende svejsepositioner
1-akset vertikal roterende svejsepositioner til hovedstamme
1-akset vandret roterende svejsepositioner
2-akset P-type svejsepositioner
2-akset U-type svejsepositioner
2-akset L-type svejsepositioner
3-akset horisontal svejsepositioneringsenhed
3-akset op-ned flip svejsepositioner
Pakke: Trækasser
Leveringstid: 40 dage efter forudbetaling modtaget
Ofte stillede spørgsmål
Q: Er vi en handelsvirksomhed eller en producent?
A: Vi er en producent med mere end 10 års erfaring.
Q: Har I jeres egen svejserobot?
A: Ja. Vi er også producent af svejserobotter.
Q: Hvor ligger jeres fabrik? Hvordan kan jeg besøge den?
A: Vores fabrik er placeret i Wuxi by i Kina.
Q: Hvordan kan I garantere produktkvaliteten?
A: Vi har et strengt kvalitetskontrolsystem i produktionsprocessen, og vi byder kunder velkommen til at besøge os for at kontrollere produktkvaliteten før levering.
Q: Hvor lang er garantiperioden?
A: Et år.






