robotsvejsearbejdsplads til små dele
Teknisk parameter for positioneringsenhed
| Model | JHY4010U-050 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringskalorier | F |
| Arbejdsbord | Diameter 500 mm |
| Vægt | Se den faktiske vægt |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast 100 kg |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Komponenter til robotarbejdsstationer
1. Svejserobot:
Type: MIG-svejserobot-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-svejserobot: BR-1510B, BR-1920B
Lasersvejserobot: BR-1410G, BR-1610G
2. Positioneringsenhed
Model: JHY4010U-050
Type: 2-akset positioner
3. Svejsestrømkilde
Type: 350A/500A svejsestrømkilde
4. Svejsebrænder
Type: luftkølet brænder, vandkølet brænder, push-pull brænder
5. Brænderensningsstation:
Model: SC220A
Type: Automatisk pneumatisk svejsebrænderrenser
Andet periferiudstyr til robotarbejdsstationer
1. Robot bevægelig skinne
Model: JHY6050A-030
2. Lasersensor (valgfri)
Funktion: svejsesporing, positionering
3. Sikkerhedslysgardin (valgfrit)
Beskyttelsesafstand: 0,1-2 m, 0,1-5 m; beskyttelseshøjde: 140-3180 mm
4. Sikkerhedshegn (valgfrit)
5. PLC-skab (valgfrit)
Svejsemateriale
Svejsning af rustfrit stål
Aluminiumsvejsning
Svejsning af kulstofstål
Svejsning af galvaniserede rør/rør/plader
Koldvalsesvejsning
Anvendelse
Bildele, cykeldele, bildele, stålmøbler, ny energi, stålkonstruktion, entreprenørmaskiner, fitnessudstyr osv.
Pakke:Trækasser
Leveringstid:40 dage efter modtagelse af forudbetaling
Ofte stillede spørgsmål
Q: Hvilke oplysninger skal jeg give, så I kan anbefale en passende robot til mig?
Svar: Angiv venligst detaljerede tegninger af emnet, inklusive materiale, tykkelse, svejseposition, dimensioner og vægt af emnet.
Q: Kan I tilbyde tilpasset service til vores produkt?
Svar: Ja. Vi leverer professionelle robotsvejsesystemer i henhold til dit specifikke produkt. Du skal blot sende os dine detaljerede produkttegninger og svejsekrav, så udarbejder vi et skræddersyet teknisk forslag til dig.
Q: Hvad er garantiperioden og leveringstiden?
Svar: Garantiperioden er 12 måneder. Og leveringstiden er inden for 30 dage efter modtagelse af din indbetaling.
Q: Jeg vil gerne vide svejsekvaliteten for vores produkt, hvad skal jeg gøre?
Svar: Du kan sende dine prøver til vores fabrik for at få lavet en testsvejsning. Efter testsvejsningen sender vi svejsevideoen og billederne til dig som reference. Vi sender også prøverne tilbage til dig til verifikation.












