MIG TIG-svejserobotarm med 2-akset rotator

Beskrivelse
Den er velegnet til automatisk svejsning, sømsvejsning og penetrationssvejsning af forskellige store metalpladedele og komplekse dele.
Robotten har bestået patentcertificering fra China Intellectual Property Office og CE-certificering for eksport.
Nyttelasten og drejebordets størrelse på 2-akset positionereren kan tilpasses.
Denne robotsvejsestation konfigurerer normalt simpelt udstyr med fleksibelt layout. Du kan ændre stationens layout i henhold til situationen på jorden. Det perifere udstyr, du kan vælge, omfatter: brænderstation, roterende positioner, lasersporingssystem, fjernbetjeningsboks osv. Vi kan tilbyde gratis teknologisk træning.
Teknisk parameter for positioneringsenhed
| Model | JHY4050L-080 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringskalorier | F |
| Arbejdsbord | Diameter 800 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Materiale
Svejsning af rustfrit stål
Aluminiumsvejsning
Svejsning af kulstofstål
Svejsning af galvaniserede rør/rør/plader
Koldvalsesvejsning
Anvendelse
Bildele, cykeldele, bildele, stålmøbler, ny energi, stålkonstruktion, entreprenørmaskiner, fitnessudstyr osv.
Pakke:Trækasser
Leveringstid:40 dage efter modtagelse af forudbetaling
Ofte stillede spørgsmål
Q: Hvilke oplysninger skal jeg give, så I kan anbefale en passende robot til mig?
Svar: Angiv venligst detaljerede tegninger af emnet, inklusive materiale, tykkelse, svejseposition, dimensioner og vægt af emnet.
Q: Kan I tilbyde tilpasset service til vores produkt?
Svar: Ja. Vi leverer professionelle robotsvejsesystemer i henhold til dit specifikke produkt. Du skal blot sende os dine detaljerede produkttegninger og svejsekrav, så udarbejder vi et skræddersyet teknisk forslag til dig.
Q: Kan du vise mig nogle applikationsvideoer?
Svar: Ja. Du kan se alle vores applikationsvideoer på vores YouTube-kanal ved at søge efter "JHY industrial robot" eller bede vores salgsteam om at sende dig dem.
Q: Jeg vil gerne vide svejsekvaliteten for vores produkt, hvad skal jeg gøre?
Svar: Du kan sende dine prøver til vores fabrik for at få lavet en testsvejsning. Efter testsvejsningen sender vi svejsevideoen og billederne til dig som reference. Vi sender også prøverne tilbage til dig til verifikation.












