6-akset svejserobotarm med 3-akset roterende positioner
Teknisk parameter for positioneringsenhed
| Model | JHY4030S-180 / JHY4030S-250 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringskalorier | F |
| Arbejdsbord | 1800X800mm / 2500X800mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 1600 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤100 kg / ≤300 kg / ≤500 kg (>500 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Beskrivelse
Den 3-aksede positioner kan roteres vandret som en helhed, og de to arbejdsborde kan vendes og drejes, så medarbejderne blot kan stå på den ene side for at læsse og losse materialet. Reducerer medarbejdernes arbejdskraft og forbedrer arbejdseffektiviteten betydeligt.
Du kan ændre stationens layout i henhold til situationen på jorden. Det perifere udstyr, du kan vælge, omfatter: ren brænderstation, roterende positioner, lasersporingssystem, fjernbetjeningsboks osv. Vi kan tilbyde gratis teknologisk træning.
To slags 3-akset svejsepositioner som ekstraudstyr:
Venstre billede: 3-akset vandret roterende svejsepositioneringsenhed
Højre billede: 3-akset lodret roterende svejsepositioner
Vælg den nyttelast (standard nyttelast 300 kg/500 kg/1000 kg) og arbejdsbordstørrelse (standardstørrelse 1800 * 800 mm eller 2500 * 800 mm), der passer til dit emne! Vi accepterer også tilpasning!
Materiale
Svejsning af rustfrit stål
Aluminiumsvejsning
Svejsning af kulstofstål
Svejsning af galvaniserede rør/rør/plader
Koldvalsesvejsning
Pakke:Trækasser
Leveringstid:40 dage efter modtagelse af forudbetaling
Ofte stillede spørgsmål
1. Hvad er minimumskonfigurationen for en svejsestation?
A: Én robot og ét svejsebord. Til komplicerede emner kan en positioner være nødvendig. Hvis du ønsker en højere arbejdseffektivitet, er to positionere et godt valg.
2. Hvad omfatter hele svejserobotsystemet?
A: Hele svejserobotsystemet omfatter robotarm, controller, svejsestrømkilde, positioneringsenheder, armaturer, svejsepistolrenser (brænderrenser), sikkerhedslysgitterhegn osv.
3. Har robotstationssystemet høje krav til miljøet?
A: Det egnede omgivende miljø er: 0~45 ℃, 20-80% RF (ingen kondensering).











