6-akset svejserobotarbejdsstation i rustfrit stål og aluminium
Beskrivelse
2-akset positioneringsregulatoren kan opnå ±180° vandret rotation og viprotation.
Positioneringsenhedens rotation styres af styreskabet, som er forbundet under robottens styreskab. Under svejseprocessen kan den realisere synkroniserede bevægelser mellem robot og positioneringsenhed.
Denne positioner er velegnet til emner, der skal svejses i flere vinkler, og kan bruges med svejserobotter til mere fleksibelt svejsearbejde og til at forbedre svejseeffektiviteten og -kvaliteten.
Teknisk parameter for positioneringsenhed
| Model | JHY4030P-080 |
| Nominel indgangsspænding | Enfaset 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringskalorier | F |
| Arbejdsbord | Diameter 800 mm (kan tilpasses) |
| Vægt | Omkring 400 kg |
| Maks. nyttelast | Aksial nyttelast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan tilpasses) |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0,1 mm |
| Stopposition | Enhver position |
Komponenter til robotarbejdsstationer
| Produkt | Mængde |
| 6-akset svejserobot | 1 sæt |
| 2-akset positioner | 1 sæt |
| Svejsestrømkilde | 1 sæt |
| Svejsebrænder | 1 sæt |
| Kontrolboks | 2 stk. |
| Brænderensningsstation | 1 sæt |
| Robot lineær skinne | *m (valgfrit) |
| Lasersensor | 1 sæt (valgfrit) |
| Sikkerhedslysgardin | 1 sæt (valgfrit) |
| Sikkerhedshegn | *m (valgfrit) |
Hvorfor vælge os?
1. Vi er en af de førende producenter af svejserobotter i Kina.
2. Vi er ikke kun robotproducent, men vi producerer også positioneringsapparater.
3. Mere end 10 års erfaring med integrerede robotprojekter.
4. Robotstyringssystemet er nemt at betjene og stabilt at bruge.
5. Robotstyringssystemet kan styre op til 12 akser.
6. Vores produkter er blevet solgt til mere end 30 amter i Sydøstasien, Vestasien, Europa, Nordamerika, Sydamerika, Australien osv.













